Kim jest Zielarz a kim Fitoterapeuta?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w dniu 7 sierpnia 2014 opublikowano opis zawodu Zielarz-Fitoterapeuta, który określono kodem zawodu 323012. Jest to tzw. średni personel medyczny podobnie jak pielęgniarki.

Kim jest Zielarz 

Zielarz jest osobą, która uprawia zioła lub zbiera je ze stanu naturalnego. Wie dokładnie jak wyglądają, gdzie rosną, jak sprawić aby rosły jak najlepiej, co zrobić aby były najlepszej jakości etc. Zielarz nie musi znać się na leczeniu. Zadaniem zielarza jest dostarczyć dobry surowiec do dalszej produkcji.

Towaroznawca zielarski

T​owaroznawca zielarski (którym również jestem) wie dokładnie, który surowiec jest dobry, a który nie. Będzie wiedział jak najlepiej przetworzyć surowiec uzyskany od zielarza, będzie mógł oznaczyć substancje czynne (np. powiedzieć ile procent olejku jest w jego melisie czy tam mięcie), będzie wiedział co dalej z takim surowcem zrobić, jak go przechowywać, suszyć itd. Potrafi powiedzieć dużo o właściwościach biochemicznych i fizykochemicznych towaru.

Fitoterapeuta

Fitoterapeuta nie musi wiedzieć jak uprawiać zioła, nie musi nawet wiedzieć jak zioła wyglądają. Jeśli zielarz zapewni mu dobry surowiec, towaroznawca zielarski upewni się, że będzie odpowiedni przetworzony to zadaniem fitoterapeuty jest dobrać po prostu zioło do pacjena, który przyjdzie do niego z diagnozą lekarską.

Zielarz-Fitoterapeuta

Zawód zielarz – fitoterapeuta to stosunkowo nowy zawód. Jest to tzw. średni personel medyczny tak samo jak pielęgniarki. Oznacza to, że zielarz – fitoterapeuta nie może diagnozować. 
Zielarz-fitoterapeuta powinien współpracować z lekarzem
, który to postawi diagnozę pacjentowi na podstwie, której fitoterapeuta dobiera odpowiednie zioła.

Niestety w Polsce współpraca pomiędzy lekarzami a zielarzami-fitoterapeutami NIE JEST MOŻLIWA.

Zielarz-Fitoterapeuta pozyskuje, przechowuje i sprzedaje zioła, wyroby zielarskie, kosmetyczne oraz suplementy diety.

We współpracy z farmaceutami i lekarzami poszukuje i poznaje nowe właściwości roślin leczniczych.
Określa dawkowanie sporządzanych z nich preparatów, działania niepożądane oraz ich interakcje z lekami syntetycznymi.

Doradza i stosuje w celach terapeutycznych zioła stosowane w medycynie niekonwencjonalnej (naturalnej).

Podejmuje terapie alternatywne.

lekarz leczy natura uzdrawia

Odkąd tylko powstała w moje głowie idea pomagania ludziom w powrocie do zdrowia, wiedziałam, że stworzę autonomiczny i niezależny gabinet, który nie będzie handlarzem suplementami. 

Pragnęłam uczyć chorych ludzi o zdrowiu i dawać im wiedzę o tym, jak mają o siebie dbać aby to zdrowie zachować. 

Każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, jednak system, w którym żyjemy stara się ograniczyć nasz potencjał i wrzucić wszystkich razem do jednego ogromnego "wora bezmyślności".  Na całe szczęście jest coraz więcej świadomych ludzi.  

Green Line, Twin Flame, Herbs way, Zielarz Szczecin, Zielarz Polska to wszystko nazwy pod którymi realizowałam moją szczytną ideę.     

Zielarz Polska  jest jedynym wolnym i niezależnym Gabinetem Biorezonansu i fachowych porad zielarskich przywracających zdrowie. 
Nasza firma jako jedyna NIE JEST ograniczona żadnymi umowami agencyjnymi czy handlowymi dzięki czemu nie jest zobowiązana do wyrabiania targetów sprzedażowych suplementów, narzucanych przez firmy zewnętrzne.
Daje nam to niesamowite możliwości skrupulatnego pomagania wszystkim, którzy tego potrzebują.

Dzięki naszej autonomicznej postawie mają Państwo pewność, że nasze usługi są rzetelnie i skrupulatnie wykonywane.

Zielarz Polska pomaga zarówno w infekcjach, chorobach przewlekłych jak i tych uznanych za nieuleczalne oraz w nowotworach. 

Zielarz Polska posiada dostęp do preparatów silnie regenerujących, cofających stany zapalne, przyspieszających gojenie ran oraz zrosty kostne. Są to preparaty o silnym działaniu odżywczym oraz antyoksydacyjnym, ale to nie wszystko.

Zielarz Polska dysponuje
zaawansowanymi preparatami opartymi o niewyspecjalizowane komórki macierzyste, które mogą przekształcić się w każdą tkankę a więc również w każdy organ.

Wspomniane preparaty mogą stosować zarówno osoby chore jak i osoby chcące swój organizm wzmocnić, odżywić czy odbudować komórkami macierzystymi a dzięki temu zachować zdrowie, młodość i dobry humor.

Jeśli potrzebujesz pomocy w powrocie do zdrowia
, zapraszam do kontaktu.

Jeśli chcesz
wykorzystać w fitoterapii wspomniane preparaty koniecznie napisz o tym w mailu.

Pozdrawiam
Marta Banasiak